Baskılı Koli

Baskılı Koli

 

Koliler, eşyaların taşınmasında büyük önem taşırlar. Yapıları gereği oldukça sağlam olan koliler, farklı amaçlarla işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Çok fazla çeşidi bulunan kolilerin, şirketler tarafından en çok tercih edilen modeli baskılı koli ürünleri olmaktadır. Kendi işletmelerinin logolarının ve bilgilerinin yer aldığı koliler, şirketi kurumsal olarak desteklemektedir.

Güvenilir Ambalaj Tekniği
Baskılı koli çeşitleri arasında seçim yaparken işletmeler, gönderim sağlayacakları ürünlerin boyutlarına göre tercih yapmalıdır. Küçük eşyalar için gönderim sağlayan firmalar, daha küçük boyutlarda ürün siparişlerine yönelirken, büyük boyutta ürün teslimatı yapanlar daha geniş kolilerden yana tercihini kullanmaktadır. Günümüzde ambalaj teknikleri arasında en çok tercih edilen koliler, müşterilere ürünlerin sağlam şekilde ulaşmasının garantisi olarak görülmektedir.

Miktar ve Tekniğe Göre Fiyatlama
Dilenen boyutlarda üretilebilen ambalaj koliler, baskılama tekniklerinde dilenen fontun kullanılmasını da sağlamaktadır. İşletmenize kurumsal kimlik kazandırmak, baskılı koli siparişleriyle çok daha kolay olacaktır. Kurumsal kimlik, bir işletmenin olmazsa olmazıdır. Küçük büyük demeden, tüm teslimat yapılacak kolilerde baskı sistemleri tercih edilmesi, işinize verdiğiniz önemin kanıtı olarak geri dönecektir. Sipariş miktarı, baskı kalitesi, baskı adedine göre fiyatları değişebilen baskılı koliler, ihtiyaca yönelik sipariş verilebilir. Gerekli tüm bilgileri karşı tarafa aktardığınıza emin olarak siparişlerinizi vermeniz, ürünlerinizin kısa sürede elinize ulaşmasında büyük önem sağlayacaktır.

Baskı ve Koli Rengi
Baskılı koli fiyatları kolilerin genişliğine, türüne göre değişebilmektedir. Kolilerin büyüklüğü ve kullanılan malzemenin çeşitliliği de fiyatı direkt etkilemektedir. Baskılı ürünler satın almak isteyenler, kurumsal tasarımlarını ve amblemlerini, karton renginin üzerinde net şekilde görülebilecek olarak tasarlamalıdır. Bu nedenle uzman tasarımcılardan destek alınabilir. Karton kutular, pek çok açıdan dayanıklıdır. Özellikle taşıma sırasında eşit yük dağılımı yapan iç malzemesi sayesinde, lojistik hizmetini kolaya indirger. Kargo ve gönderi durumunuza göre düzenli olarak koli tedarikine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Koli Üzerinde Yer Alabilecek Baskılar
Baskılı koli tercihi, e-ticaret firmalarında da sıkça görülmektedir. İnternet üzerinden satış yapıldıktan sonra, alınan ürünün tam ve eksiksiz olarak müşteriye teslimi gereklidir. Bu açıdan en çok tercih edilen ve en yüksek korumayı sağlayan koliler seçilir. Ürünler koliler içerisinde hem güvenilir hem sağlıklı şekilde ulaştırılır.
Kolilerin üzerinde yer alacak baskılar içinde:
İşletme logosu ve amblemi,
Telefon numarası,
Adresi,
Kırılabilir logosu
Web adresi
Yön işaretleri bulunabilir.
Kişiselleştirilebilecek olan baskılar, tamamen işletmenin tercihine kalmış şekilde üretilmektedir. Kapaklı ya da kapaksız olarak tercih edilebilecek karton kutular, ürünlerin işletmeden nihai alıcıya ulaşmasında büyük önem taşımaktadır.

Baskılı Koli Tercihleri
Baskılı koli çeşitleri arasında, kargo kutularını, kargo kolilerini, taşıma kolilerini, iç ve dış baskıya sahip kolileri, özel kesim kutuları, karton baskılı koli standlarını, sıvama kutularını saymak mümkündür. Dilenen boyutlarda üretimi sağlanan karton koliler, iç malzemesinde farklı tür mukavva kullanımıyla da dayanıklılığı artırılabilir ürünler arasında yer almaktadır. Marka baskısı yapılarak, markanın sürekli olarak müşteri gözü önünde sağlanabilir. Yiyecek ve içecek servisi yapan işletmeler de sıkça karton baskılı kolileri tercih etmektedir. Taşıması kolay olan bu tip ürünler, yiyecek siparişlerini şekli bozulmadan taşımakta yardımcı olurlar.

Koli Üzeri İşaretler
Karton kutuların dışı genellikle iç renginde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra dış kısımda renk ve logo belirginliği açısından beyaz renk de sıkça kullanılmaktadır. İşletmenin kendisini ve ürünlerini en iyi şekilde taşımak için sunacağı karton kutular, bir bakıma müşteriye verilen değeri de göstermektedir. Baskılı karton kutuların üzerinde yer alan, hangi yönden açılması gerektiğini gösteren oklar da önemlidir. Bazı koliler, özellikle içindeki ürün için ıslanmamayı ve atılmamayı gerektirmektedir. Tercih edilen siparişler arasında, üzerinde bu baskıların olmasını sağlamak işletmenin tercihine kalmıştır.

Koli Büyüklüğünün İdeal Olması
Karton ve baskılı kolilerde bir diğer önemli nokta, ürünlerin alıcıya ulaşırken kolaylığını sağlamaktır. Gereğinden büyük ve gereğinden küçük paketler, ürünlerin korunmasını sağlamamaktadır. Baskılı karton koli siparişi verilirken, işletme tasarımcılarıyla ve lojistik departmanıyla karar verilmeli, ürünlerin hem ergonomik hem de en verimli şekilde taşınması sağlanmalıdır. Üretiminde kalite ve güvenilir olduğu bilinen işletmelerden hizmet almak gereklidir.

Kapaklı Koliler
Kare, dikdörtgen olarak üretilebilen, kapaklı koliler, işletmenizin müşterilerine verdiği önemi gösterecektir. İçinde taşınan malzemenin özelliklerine göre gerekli balonlu malzeme kullanımı ve dolgu malzeme kullanımı sağlanarak, teslimatlar gerçekleşebilir. İnternet üzerinden satış yapan işletmelerin tercihinde, şirketin adının görünür şekilde olması ve teslimatın sağlam ulaşması çok önemlidir. Baskı aşamasında, telefon numarası ve ilgili adresin üzerinde yer alması, müşterilerin direkt ulaşmasını sağlar. Böylece müşteri memnuniyeti sağlanmış olur.