Karton Koli İmalatı ve Kullanımı

Karton Koli İmalatı ve Kullanımı

Kurumsal ve bireysel alanlarda karton koli kullanımı, oldukça yaygındır. Çevre dostu olması ve farklı amaçlarla kullanım için uygun olması sebebiyle tercih edilen karton koliler, hafif olmaları nedeniyle de alternatif ürünlere göre yine tercih sebebidir. Karton kolilerin kullanım alanlarına baktığımızda, basit ancak fonksiyonel kullanım imkanı sonra onu söylemek mümkündür. En basit evlerden modern eşyalarla donatılmış evlere, küçük işletmelerden çok büyük firmalara kadar karton koli kullanımı fazlasıyla yaygındır.

İhtiyaç duyulan alandaki kullanım amacına uygun olarak Mertsan tarafından üretilen koliler, baskılı ve baskısız şekilde yine müşteri ihtiyacına göre imal edilmektedir.

Karton Koli Kullanım Alanları

Karton kolilerin kullanım alanları, son derece yaygındır. Ev taşımadan imalat ya da perakende sektörüne kadar her alanda ihtiyaç duyulan karton koliler, ürün ve eşyalarının ayrıştırılması ve kolay taşınabilir hale getirilmesi için fazla tercih edilmektedir. Karton koli kullanıldığı tüm alanlarda, imalat ve hayatın kolaylaşmasını sağlamaktadır.

Taşıma Amaçlı Kullanım

Ev ve imalat sonrası eşyaların taşınmasında, koli kullanımı oldukça yaygındır. Eşyaların paketlenerek depolarda ya da perakende mağazalarına taşınması için, imal edilen ürünler karton koli çeşitleri ile ayrıştırılarak taşınır. Ürünlerin kolay bir şekilde taşınması koli kullanımı, fazlaca yaygındır.

Ürün ve Eşyaların Ayrıştırılması

Ev ve iş alanlarında eşyaların ayrıştırılması için, koliler yine fayda sağlayan ürünlerin başında gelmektedir. Ayrıştırma sonrasında taşıma ve eşyaların istif edilmesi için kolaylık sağlaması ve bu aşamada hafif yapıda olduğu için kullanım kolaylığı sunması, kolilerin tercih edilme nedenleri arasındadır.

Kolay Depolama

Ürünlerin ya da evlerde kullanılan farklı eşyaların kolay bir şekilde depolanması için, koli kullanımı yine tercih edilmektedir.

Yukarıda bahsedilen amaçlarla karton koli kullanımı, neredeyse her sektörde tercih edilmektedir. Paketleme için az maliyetli olmasının yanında her anlamda kolaylık sunması sebebiyle, özellikle parça eşya gıda üreticileri için koli kullanımı daha cazip gelmektedir.

Uzun yıllar karton koli üretimi konusunda aktif olarak faaliyet gösteren Mertsan, ürettiği baskılı ve baskısız karton kolilerle sektörün önemli üreticileri arasında yer almaktadır. Farklı ülkelere koli ihracatı yapan firma, yurtiçinde de pazar payının önemli bir kısmını oluşturmaktadır.