Karton Kutu

Karton Kutu

Sağlıklı ve hafif yapısıyla birçok alanda kullanılan karton kutu çeşitleri, imalat sektörü başta olmak üzere her sektörde tercih edilen ürünlerden biridir. Genel kullanımlar için oldukça uygun yapıda olmasının yanı sıra doğa dostu ambalaj malzemeleri arasına yer alan karton kutular, ambalaj dışında da farklı amaçlarla kullanılmaktadır.

Mertsan Karton Kutu İmalatı

Türkiye’nin hızlı gelişen işletmelerinden biri olan Mertsan, koli ve karton kutu imalatında yaptığı yeni nesil üretimlerle dikkat çekmektedir. Doğa dostu ürünlerin üretilmesinde büyük bir gayret gösteren firma, kaliteli ve uygun fiyatlı ürün anlayışından vazgeçmeden çalışmalarına devam etmektedir.

Kuruluşundan bugüne kadar tüm teknolojik gelişmelere ayak uyduran ve her zaman ileri düzey teknolojik ekipmanları üretim bünyesine dahil eden Mertsan, kalite anlayışından ödün vermeden en iyi kutu çeşitleriyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kısa süre içerisinde 5 farklı ülkeye ihracat yapma başarısı gösteren firma, yurtdışı pazarına açılmak için gösterdiği gayretle ülke ekonomisine de kazanç sağlamaktadır.

Karton Kutu Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

Karton kutular, kullanıldıkları alanlara ve kullanım amaçlarına göre farklı avantajlar sağlamaktadır. Daha çok ambalajlama yani saklama amacıyla kullanılan karton kutular, tercihen farklı amaçlar için de kullanılabilmektedir.

Ekonomik Ambalajlama

Kartondan imal edilen kutular, diğer ambalajlama çeşitlerine göre ekonomik ambalajlama imkânı sağlar. Aynı zamanda düzenli bir ambalajlama yapılmasının da karton kutularla mümkün olması, bu ürünlerin ambalajlama amacıyla tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Sağlıklı ve Çevre Dostudur

Benzer amaçlarla kullanılabilecek diğer ürünlerle kıyaslandığında, çevre dostu ve sağlıklı olan karton kutular geri dönüşüm aşamasında da hızlı ve ekonomik çözümler sunan ürünlerdir. Bu nedenle özellikle gıda ve sağlıklı saklama koşullarının önemli olduğu ürünlerin saklanmasında, öncelikli olarak tercih edilirler.

Hafiftir Taşıma Kolaylığı Sağlar

Hafif yapıda olmaları, özellikle ücretli nakliye işlerinde kilo bazlı fiyatlandırmalar için avantaj sağlamaktadır. Hafif olmasının sağladığı bir diğer avantaj ise, taşıma esnasında daha az insan gücüne ihtiyaç duyulmasını önlemesidir. Karton kutu çeşitleri aynı zamanda istifleyerek depolama yapılmasında da, hafifliği sebebiyle daha fazla istifleme yapılabilmesini sağlayan ürünlerdir.

Yukarıda sayılanların dışında, kullanım amacına göre farklı avantajları bulunan bu kutuları farklı sektörlerde kullanmak mümkün olmaktadır.