Karton Kutu

Karton Kutu

Gündelik hayatımızda geniş bir kullanım alanı bulunan karton kutu çeşitleri, birçok imalathane ve işletme için de saklama, taşıma ve istifleme amaçlarıyla avantajları nedeniyle kullanılan ürünlerin başında gelmektedir.

Maliyetlerinin az olmasının yanı sıra çevreye dostu ambalajlama ürünleri olması sebebiyle, çevreci kuruluşlar ve hatta devletler tarafından da tavsiye edilen ürünlerdir. Kendine has çevre politikası yayınlayan ve buna uygun olarak kutu üretimi yapan Mertsan, gerek üretim kalitesi ve gerekse üretim aşamasında kullandığı çevre dostu ürünlerle dikkat çekmektedir.

Rakipsiz fiyatları ve kaliteli ürünleriyle üretim yapan firma, ileri teknolojiler kullanarak ürettiği baskısız ve baskılı karton kutu çeşitlerini kısa sürede 5 farklı ülkeye ihraç etme başarısı göstermiş bir firmadır. Aynı zamanda iç Pazar ihtiyaçlarının önemli tedarikçileri arasında yer alan firma, birçok irili ufaklı imalat ve perakendeci firmayı da memnun müşterileri arasına dahil etmiştir.

Karton Kutu İmalatı ve Kullanım Alanları

Hayatımızın her alanında basit bir ürün olmasına rağmen sıklıkla kullandığımız ve kullanıldığı alanlarda kolaylık sağlayan karton kutular, her sektörün ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer almaktadır. Ev eşyası taşırken, imal edilen ürünleri sınıflandırırken ya da istif ederken, depolama ve saklama koşullarına elverişli yapıdaki karton kutu çeşitlerinden yararlanmak mümkündür.

Karton Kutu Kullanımının Avantajları

Karton kutular kullanıldıkları her alanda, birçok avantajla öne çıkan ürünlerdir. Bu ürünlerin sağladığı genel avantajlara kısaca bakacak olursak, şunları söyleyebiliriz.

Ekonomiktir: Karton kutular kullanım amaçlarına uygun bir şekilde kullanıldıkları alanlarda, aynı amaçla kullanılabilecek alternatif ürünlere göre çok daha ekonomiktir. Özellikle imalat sektöründe ürünlerin uygun maliyetlerle korunmasını sağlaması, en önemli avantajlarından biridir.

Dayanıklıdır: Dikkatli kullanımlarda, dayanıklı ve koruyucu yapısıyla içerisinde muhafaza edilen ürünlere yönelik darbelere karşı mukavemet sağlar. Yine dayanıklı yapıları sayesinde, birden fazla kez kullanılması nedeniyle maliyetlerin çok daha aza inmesine imkân verir.

Ücretsiz Reklam Alanıdır: Baskılı karton kutu kullanımı sayesinde, normal şartlarda ihtiyaç olarak kullanılan bu ürünleri ücretsiz reklam alanlarına dönüştürmek mümkündür.

Kullanım alanları için sağladığı önemli faydalara uygun üretimler yapan Mertsan, üründen elde edilecek avantajın daha fazla kapasiteyle yararlanılmasını sağlamaktadır.