Katlanabilir Tip Koliler

Katlanabilir Tip Koliler

Katlanabilir tip koliler, basit bir şekilde kullanıma hazır hale gelebilecek özellikte üretilen kolilerdir. Genel kullanıma hitap eden bu ürünler, kullanım kolaylığı sunması sebebiyle birçok sektör tarafından tercih edilmektedir.

Bu tip kolilerin üst kapak ve yan kısımları, taban kısmında katlanmak suretiyle meydana gelmektedir. Çoğunlukla tek parça levha şeklinde üretilen katlanabilir tip koliler, sunduğu kullanım kolaylığı, daha az yer kaplaması ve fonksiyonel özellikleriyle işletmelerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Mertsan Oluklu Katlanabilir Tip Koliler

Mertsan koli ve kutu imalatı, katlanabilir koli üretiminde, Türkiye’de en başarılı firmalar arasında yer almaktadır. Ürettiği kolilerle Türkiye pazarında ciddi anlamda söz sahibi olan firma, aynı zamanda 5 farklı ülkeye kısa sürede ihracat gerçekleştirerek dünya koli üretiminde de söz sahibi olmakta ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Üretmiş olduğu katlanabilir tip koliler dışında farklı birçok koli ve kutu çeşidi üreten firma, sağladığı istihdamla da her geçen büyümesini sürdürmekte ve yeni istihdam kapıları açma çabasındadır.

Katlanabilir Tip Koliler ve Avantajları

Katlanabilir koliler, gerek saklama ve gerekse kullanım aşamasında birçok avantaj sunmaktadır. Bu tip kolilerin kullanıcısına sunduğu bazı avantajlara bakacak olursak, şunlardan bahsetmek mümkün olacaktır.

Ergonomik Yapıdadır

Farklı kullanımlar için uygun olması sayesinde, neredeyse tüm sektörlerin koli tercihlerini bu ürünlerden yana yapmasını sağlamaktadır. Farklı alanlarda kullanım için uygun olması, bu ürünlerin en önemli avantajları arasında yer alır.

Kolay Hazırlanabilir

Alt kısımdan katlanarak kapak ve yan kısımları oluşturulan ve kullanıma hazır hale getirilen katlanabilir tip koliler, daha çok tek levha şeklinde üretilir. Kısa sürede kullanıma hazır hale gelmesi ve yer kaplamaması tercih sebebidir.

Dayanıklıdır ve Taşıma Kolaylığı Sağlar

Her şeyden önce üretim özelliklerine göre saklanacak ya da taşınacak malzemeyi dış etkenlere karşı koruması, önemli avantajları arasındadır. Bir yandan saklama görevi görürken, diğer yandan malzemelerin rahat ve sağlıklı koşullarda taşınmasına imkân verecek yapıda olması önemli birer avantajdır.

Doğa Dostu ve Ekonomiktir

Katlanabilir tip koliler, doğa dostu yapıları sayesinde çevre kirliliği yapmazlar. Aynı zamanda farklı ambalaj çeşitlerine göre, oldukça ekonomik yapıdadırlar.