Klasör Kolisi

Klasör Kolisi

Özellikle kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere benzer yerlerde arşiv evraklarının daha rahat şekilde saklanması ve istenildiğinde sağlanan düzen sayesinde bulunmasını sağlayan klasör kolisi çeşitleri, bu amaçlı kullanımlarda önemli avantajlar sağlamaktadır.

Kamu geneline hizmet veren kurumlarda, arşivde en az 5 yıl ve daha fazla saklanması gereken evrakların yanı sıra, daha kısa süreliğine saklanması gereken binlerce evrak bulunmaktadır. Bu evrakların kolaylıkla saklanması ve gerek duyulduğunda kolay ulaşımla yerinden çıkarılması için kullanılan klasör kolileri, kurumlara büyük fayda sağlamaktadır.

Mertsan Klasör Kolisi Üretimi

Kutu ve koli üreticisi Mertsan, klasör kolileri üretiminde de sektörün öncü gelen firmalarından biridir. Evrakların dış etkenlerden etkilenmeden daha rahat saklanmasını sağlayan koli üretiminde kaliteli hizmet veren firma, çevre dostu ürünleriyle de dikkat çekmektedir.

Kaliteli imalat anlayışının yanı sıra müşterilerine en iyisini en uygun fiyatlara sunan Mertsan, Türkiye’de klasör kolisi ihtiyacı olan kurumsal yapılarak hizmet vermektedir. Ayrıca perakende satışında da ileri konumda bulunan firma, yurtdışı pazarında da kısa sürede kendisine yer edinmeyi başarmıştır.

Daha Düzenli Arşiv İçin Klasör Kolileri Tercih Ediliyor

Önemli evraklar, uzun süre saklanması gerektiği gibi önemleri nedeniyle iyi şartlarda muhafaza edilmelidir. Doğru şekilde saklama koşullarının oluşturulması için, bu amaçla üretilen saklama kapları yani kolilerin kalitesi de oldukça önemlidir.

Arşivlerin daha düzenli olmasını sağlayacak niteliklere sahip olan klasör kolileri, evraklara kolay ulaşım konusunda da avantaj sağlamaktadır. Mertsan bu amaçla ürettiği kolilerle geniş bir ürün yelpazesine sahip olarak, en iyi hizmeti vermektedir. Üretim aşamasında kullanılan tüm malzemelerin çevre ve sağlık dostu olması da, Mertsan ürünlerini daha fazla öne çıkarmaktadır.

Klasör Kolilerinin Avantajları

Klasör kolilerinin kullanımı, özellikle arşiv oluşturulan yerlerde farklı avantajlar sağlamaktadır.

Evrakların Tasnifi

Yoğun arşiv ya da evrak yükü olan yerler için, tüm evrakların klasörlendikten sonra rahat bir şekilde arşivlenmesi klasör kolisi sayesinde daha mümkün olmaktadır. İyi bir şekilde tasnifi yapılan evraklara daha sonra hızlı bir şekilde ulaşılması, bu sayede mümkündür.

Ekonomiktir

Klasörler şeklinde ayrılan evrakların saklanması için, son derece ekonomik bir yöntemdir. Alternatif seçeneklere göre saklama maliyetlerini azalttığı gibi, koruyucu özelliğiyle evrakların zarar görmesini engellemekte ve ek maliyetlerin ve veri kayıplarının oluşmasını engellemektedir.