Koli İmalatçısı | Koli İmalatı

Koli İmalatçısı

Koli imalatı sektöründe hizmet veren birçok koli imalatçısı, rekabet koşullarında varlığını devam ettirebilmek için doğa dostu ürünlere daha fazla ağırlık vermeye başladı. Her ne kadar özellikle karton kolilerin çevreye fazla zarar vermediği bilinse de, üretim aşamasında kullanılan hammaddelerin kalitesiz olması ve fabrika atıkları çevre kirliliğini artıran unsurlar arasında yer alabilmektedir.

Günümüzde birçok imalatçı gerek hammadde ve gerekse üretim sonrası fabrika atıklarının çevreye zarar verme ihtimalini değerlendirerek, üretimlerini daha sağlıklı koşullarda gerçekleştirmektedir. Duyarlı tüketici ve perakendecilerin tercihlerinin de bu yönde olması nedeniyle, üretici de bu duyarlılığa kayıtsız kalmayarak üretim yapmaya başlamıştır.

Koli İmalatçısı Yatırımları Artıyor

Son yıllarda ülkemizde, koli imalatçısı yatırımları hızla artmaya devam ediyor. Ancak yatırımlara rağmen ürün yelpazesi çeşitliliği konusunda, Mertsan Oluklu gibi firmalar geniş ürün çeşitliliği sunarken birçok koli imalatçısı rekabet koşullarının gerisinde kalıyor. Türkiye’nin en büyük koli imalatçıları arasında yer alan Mertsan Oluklu ve birkaç firmanın ürün çeşitliliği ve kalitesi bir hayli yüksek iken, diğer firmaların çeşitlilik bakımından henüz istenilen aşamaya tam gelemediğini söyleyebiliriz.

İleri teknolojiler kullanılarak üretilen koliler, farklı alanlarda kullanımları daha ideal ürünler olarak öne çıkıyor. Baskısız imalatların yanı sıra baskılı koli imalatlarıyla firmaların etkin bir şekilde reklam maliyetleri düşerken, etkili bir reklam alanı da perakendeci ve firmalar için sunuluyor.

Koruyucu özellikleriyle gündelik hayatımızda sıklıkla kullanılan koliler, depolama esnasında da harika bir kullanıcı deneyimi sunacak şekilde koli imalatçısı tarafından üretilmektedir. Farklı özelliklere sahip olması ve ergonomik yapısıyla taşıma, istifleme, eşyaların ayrıştırılması ve düzenlemesi amaçlarıyla koli üretimleri gelişen teknoloji sayesinde ihtiyaçları tam olarak karşılayacak özelliklerle üretilmektedir.

Ekonomik Koli İmalatı

Kolilerin saklama, taşıma, muhafaza etme ve eşyaların ayrıştırılmasında ekonomik çözümler sunması nedenleriyle daha sık tercih edildikleri görülmektedir. Karton dan üretilen ürünlerin çevreye duyarlı konseptte olması da, yine bu ürünlerin bireysel olduğu kadar devlet teşvikleriyle kullanımını sağlamaktadır.

Çevre hassasiyetiyle çevreye duyarlı olarak üretilen ürünlerle, eşya ve gıdaların taşınması, saklanması ve tasnifi çok daha kolay hale gelmektedir. Bu nedenle bu ürünler, her sektör tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.