Mertsan Koli Fabrikası

Mertsan Koli Fabrikası

Kutu ve koli üretiminin önemli işletmelerinden biri olan Mertsan kutu fabrikası, geniş ürün yelpazesiyle Türkiye ve dış pazardaki yerini her geçen gün sağlamlaştırmaya devam ediyor. Üretime başladığı günden beri sürekli gelişime açık yapısıyla imalat yapan Mertsan, kutu üretim sektöründe gerçekleşen teknolojik gelişmeleri de yakında takip ederek yeni teknolojileri bünyesine katıyor.

Çevreci üretim anlayışıyla hareket eden Koli fabrikası, ürettiği karton kutu ve kolilerin üretim aşamasında kullandığı sağlığa zararsız malzemelerle de dikkat çekiyor. Kendine özgü çevre politikası belirleyen ve üretimlerini bu politikadan taviz vermeyen firma, böylelikle çevreye karşı duyarlılık göstererek bir nevi sosyal sorumluluk üstlenerek çevrenin korunması için gerekli önlemleri alıyor.

Kaliteli Üretim Yapan Kutu Fabrikası

Kaliteli ürünleriyle dikkat çeken firma, ürün kalitesi sayesinde Türkiye pazarında önemli bir konuma ulaşmasının yanı sıra kısa bir süreç içerisinde dünya pazarına da açılmayı başardı. 3-4 yıl gibi kısa bir sürede 5 farklı ülkeye ihracat başarısı göstermesinin altında yatan en temel neden, ürettiği koli ve kutuların piyasa kalite ortalamasının üstünde olması olarak görülüyor. Tabii ki kaliteyi uygun fiyatla pekiştirmeleri, Mertsan’ın tercih edilmesindeki temel nedenlerden biridir.

Kutu Fabrikası Hangi Özelliklerle Üretim Yapmalıdır?

Kutu üretimi yapan fabrikalar için, tüm sektörlerde olduğu gibi yasal zeminde asgari düzeyde bazı şartların sağlanması zaten zorunludur. Bunun dışında daha kaliteli, ekonomik ve daha çevre dostu üretim yapmak, üreticinin kendi satış politikasına bağlıdır. Mertsan kutu fabrikasının fazlasıyla yerine getirme gayretinde olduğu bu şartlar, çevre sağlığının yanı sıra işletmeler için de doğal olarak farklı avantajlar sunacaktır.

Üretilen ürünlerin çevre dostu olduğu kadar, fabrikanın atıkları ve diğer etkenlerle birlikte çevreye karşı gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir. Aynı zamanda üretim aşamasında kullanılacak tüm malzemelerin ve makinelerin, kaliteyi artırması ve çevre dostu yapıda olması sağlanmalıdır. İnsan sağlığına zararlı malzemelerin kullanımından kaçınılmalı, her aşamada toplum sağlığı dikkate alınmalıdır. Mertsan bu şartları standartların üzerinde sağlama çabasıyla ürettiği kaliteli kutu ve koliler ile çok kısa süre içerisinde, farklı ülkelere ihracat yaparak başarılı bir profil çizen bir koli fabrikası olmayı başarmıştır.