Maske kutu baskı imalatı, firmalar tarafından üretilmekte olan koruyucu maskelerin bir arada tutulmasına olanak sağlayan ürünlerdir. Maske kutusu baskı, standart kutu baskı gibi aşamalardan geçer. Maske kutusu hijyen açısından tüm maske üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Baskılı kutular sayesinde hem toplu ürün satışı gerçekleştirebilir, hemde firmanıza özel baskılı kutular sayesinde kurumsal kimliğinizi şekillendirebilirsiniz.

Corona virüsü tıp dilinde covid-19 tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Ülkemizde maske üretebilecek düzeyde firma olmasından kaynaklı olarak maske kutusu baskı talepleri artış göstermiş durumda. Firmalar hem Türkiye hemde yurtdışı kaynaklı olarak satış gerçekleştirmektedir. Maske kutusu baskı firmaya özel olarak basılabilir. Bu sayede bu fırsatı değerlendirerek firmanızı hem Türkiye hemde dünyada tanınır bir hale getirebilirsiniz.

Maske kutusu baskı yapan ilk matbaa olarak bu süreçte sizlere en hızlı çözümleri üretiyor ve en yüksek kalitede ürünleri en kısa sürede sizlere teslim ediyoruz. Kutular toplu alım gerçekleştiren firmalar, ülkeler ve kişiler için büyük önem arz ediyor. Hem sağlık hemde güven açısından kutu içerisinde yer alan corona maskeleri daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. İçinde bulunduğumuz günlerde bizde hem ülkemize hemde sizlere maksimum seviyede yardımcı olabilmek adına maliyetleri minimum düzeye düşürüyor ve en düşük kar oranları ile sizlere maske kutusu imalatı yapıyoruz.

Maske Kutusu Üretilirken Kullanılan Malzeme

Üretimi yapılan kutular en yüksek kalitede ve maksimum dayanıklılığa sahip krom kartondan üretilmektedir. Kutu içerisine dışarıdan hava, su, toz gibi öğelerin girmemesi için dayanıklı karton kullanılmaktadır. 50’lik tek kullanımlık maske kutusu standart olarak 300 gram ağırlığında olan krom karton malzemeden üretilerek basılır ve sizlere baskılı bir şekilde teslim edilir. Standart basım olarak bu yöntem tercih ediliyor. Ancak müşteri istekleri doğrultusunda kullanılacak olan malzeme ve gramaj değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin krom karton yerine Amerikan Bristol kağıttan yapılan maske kutularını tercih eden firma sayısı da azımsanamayacak miktardadır. Matbaa her türlü kağıt malzemeden, maske adedine göre basım gerçekleştirebilmektedir. En çok tercih edilen ise 50’lik tek kullanımlık maske kutusu oluyor. Kutularda kullanılan malzemenin değişmesi kutu içerisinde yer alan maske sayısında değişiklik meydana gelmesini sağlamıyor.

Maske Kutusu Neden Gerekliliktir?

Maske kutusu aslında tek bir sebep yüzünden gereklilik değil. Kutuların bu kadar fazla tercih edilmesinin birçok sebebi bulunuyor. Bunların arasında en önemlisi ürünün albenisinin artış göstermesidir. Siz şeffaf bir poşette yer alan maskeyi mi, yoksa karton kutu içerisinde yer alan maskeyi mi satın alırsınız? Kutu içerisinde yer alan maskeler kullanıcı kişiler tarafından daha sağlıklı görüldüğü ve standartlara uyulduğu düşünüldüğü için tercih ediliyor. Özellikle çok fazla merdiven üretim olmasından kaynaklı olarak kutu ürünlerine yapılan tercihler çok daha fazla oluyor.

Bunların yanı sıra; hijyen ve koruma açısından kutu gereklilik olarak görülmektedir. Maske kutusu baskı tasarımı ise kurumsallık açısından oldukça önemli bir etkendir. İçinde bulunmuş olduğumuz bu dönemlerde insanlar her şeye daha fazla dikkat etmeye başladı. Bunu fırsata çevirerek markanız ile akıllarda bir iz bırakmanız mümkün.