Koli ve  Kutu çeşitleri
SLOT KESİMLİ KUTULAR
Birçok sektörün olmazsa olmaz vazgeçilmezleri arasında yeri olan koli ve kutular ürünlerin saklanması, nakliyesi gibi bir çok konuda başlıca gerekli malzemelerin başında gelir. Koli ve Kutuların imal edilişlerinde kullanılan oluklu mukavvanın dalga boyu ve aralıklarına göre sınıfları vardır. Yine aynı şekilde kullanılacak olan kutu yada kolinin oluşturulmasında farklı tipler söz konusu olmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Slot Kesimli Kutular yada diğer adıyla Slot Kesimli Koliler Genel olarak tek parçadan meydana gelen dikiş veya yapıştırma metodu ile üretilmiş alt ve üst kapakları olan yatay olarak sevk edilen ve kullanım esnasında kurulan oluklu mukavva kutu tipleridir. Mertsan tarafından farklı boyut ve kalitelerde üretimi gerçekleştirilmektedir.

Oluklu mukavva üretiminde yararlanılan 5 tip oluk vardır. Bunlar; A, B, C, E, K harfleriyle tanımlanır.

A Dalga (İri Dalga) : Bir metredeki oluk sayısı 104 – 125, oluk yüksekliği 4,5 mm. – 4,7 mm. arasında olan oluklu mukavvadır. Taşıyıcı olmayan ürünlerin ambalajlanmasında ve birçok sıra üst üste istiflenecek ambalajların yapımında; yastık görevi yapmaları ve çok emici olmaları nedeniyle de ara bölme, takviye vb. malzemenin yapımında başarıyla kullanılır. A tipi oluklu mukavva en iyi alt ve üst sıkıştırma dayanıklılığı sergiler. Sebze ve meyve kutularının üretiminde kullanılır.

B Dalga (İnce Dalga) : Bir metredeki oluk sayısı 150 – 184, oluk yüksekliği 2,1 mm. – 2,9 mm. arasında olan oluklu mukavvadır. Oluk yüksekliklerinin ve dalga aralıklarının az olması nedeniyle yüzey ezilmesine karşı diğerlerinden daha dayanıklı olan B dalga, diğerlerine baskıya daha uygun yüzeye sahiptir.

C Dalga (Orta Dalga) : Bir metredeki oluk sayısı 120 – 145, oluk yüksekliği 3,5 mm. – 3,7 mm. arasında olan oluklu mukavvadır. C tipi, A tipi gibi en iyi alt ve üst sıkıştırma dayanıklılığı sergiler.

E Dalga (Mikro Dalga) : Bir metredeki oluk sayısı 275 -310, oluk yüksekliği 1,15 mm.- 1,65 mm. arasında olan oluklu mukavvadır. İnce bir dalga olan E dalga oluklular; dayanıksız tüketim malları ve hediyelik ambalajlar için üretilir.

K Dalga (Çok İri Dalga) : Bir metredeki oluk sayısı 90 – 103, oluk yüksekliği 5,6 mm – 8,5 mm. arasında olan oluklu mukavvadır.

  • Slot Kesimli Kutular E ve B dalga oluklu levhalardan üretilmektedir.
  • Slot Kesimli Kutular gönderileriniz ve eşyalarınızın nakliyesinde yada depolanmasında yıpranmaması için yardımcı olur.
  • Kurulumu kolay ve zahmetsizdir.
  • Baskı seçeneği ile firmanızın tanıtımını sağlayabilirsiniz.
  • Slot Kesimli Kutular katlanmaya hazır tabakalar halinde teslim edilir.